İnsan Kaynakları Yönetim Bilgi Sistemi

ProIK İnsan Kaynakları Yönetim Bilgi Sistemi, güncel mevzuat ile uyumluludur. İsteğe bağlı olarak mevzuat desteği de sağlanmaktır. Türkiye genelinde bugüne kadar yaklaşık 20.000 kamu çalışanının maaş ve özlük işlemleri ProIK üzerinden yapılmıştır.

Web tabanlı mimarisi sayesinde son kullanıcı için ek kurulum yapmanıza gerek yoktur. İşlemlerinizi yapmak için tek ihtiyacınız bir internet tarayıcısı(browser). ProIK, tablet ve akıllı telefonların güncel tarayıcı sürümlerini destekler. 

ProIK Online İşlemler modülü ile tüm çalışanlarınız kendileri ile ilgili verileri görebilirler. İsteğe bağlı veri güncelleme, resim ekleme, belge yükleme gibi süreçleri kişiye özel olarak Online İşlemler modülü ile gerçekleştirebilirsiniz.

ProIK, kimlik paylaşım sistemi (KPS), ÖSYM, T.C. Merkez Bankası ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hitap web servisleri ile tam entegre çalışır. 
SGK Hitap süreçlerinin tamamını ProIK içerisinden(SGK Hitap sitesine kullanıcı girişi yapmadan) gerçekleştirebilirsiniz. Hitap entegrasyonun da web servislere çoklu veya tek bir veri gönderme-alma yeteneği ile çift yönlü senkronizasyon sağlanmıştır. Bu sayede işlemlerinizi hem doğru hem de hızlı bir şekilde tek bir platform içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. 
 
Güvenlik

ProIK, kullanıcılarına çok yönlü koruma ve yetkilendirme sunar;
Ekran bazında yetkilendirme
Ekran kontrolleri bazında yetkilendirme
Servis bazında yetkilendirme
Veri bazında yetkilendirme
Veri girişi son kullanıcı tarafında doğrulama kontrolleri (sayı, text ve tarih)
Saldırılara karşı giriş ekranlarında güvenlik onayı(Captcha)
İsteğe bağlı olarak dijital imza entegrasyonu

Teknik Özellikler
Microsoft Asp.Net platformunda geliştirilmiş web tabanlı bir yazılımdır. Kullanıcı dostu arayüze sahip ekranlardan oluşur. Güçlü bir raporlama sistemine sahiptir. Program içine entegre edilmiş özel bir rapor sihirbazı sayesinde sorgular oluşturabilir ve kişiselleştirilmiş farklı içerikli raporlar hazırlanabilir. 

Çıktı Formatları

Adobe Acrobat Reader
Microsoft Excel
Microsoft Word
 
Tüm çıktılar dünya standartlarında kullanılan PDF (portable document format), Microsoft Excel, Microsoft Word formatlarında oluşturulur. Raporları kendi bilgisayarınıza kaydedebilir, kendi arşiv verilerinizi oluşturabilirsiniz