Saldemsoft Yazılım, 2006 yılında tamamı Türk sermayesiyle kurulmuş ve kuruluşundan bu yana Ar-Ge faaliyetlerini sürdüren dinamik, yenilikçi bir yazılım ve mühendislik firmasıdır.

Saldemsoft Yazılım olarak müşterilerimizin bilişim teknolojileri alanındaki özel çözüm ihtiyaçlarını karşılamak, yenilikçi yaklaşımlarla ileri teknoloji projeler üretmek amacıyla 2006 yılında  faaliyetlerimize başladık ve kuruluşumuzdan bugüne sürekli büyüyen ve gelişen ekibimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

“En çok tercih edilen, çözümde ve kalitede akla gelen ilk firma olmak” vizyonuyla çıktığımız yolda müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilmek için güncel teknolojileri takip ediyor, yeni metodolojileri süreçlerimize entegre ediyor ve hizmet kalitemizi iyileştiriyoruz.

Deneyimli bilişim mühendislerinden, eğitim teknolojileri uzmanlarından, danışmanlarımızdan ve yönetim kadromuzdan oluşan dinamik ve alanında uzman ekibimizle sizlere daha iyi hizmet vermek ve yüksek katma değerli projeler ortaya koymak için çalışıyoruz. Ekip içerisindeki uyuma ve birbirinden öğrenme kültürünün gelişmesine önem veriyor, değerlerimizi koruyoruz.

Yaşam, dinamik bir yapıdadır ve bu yapının temel taşı insandır. İnsanı ayakta tutan ise güçlü değerleridir ve yaşamda iz bırakmak bu değerler sayesinde mümkündür.

Firmamız “Bilişim teknolojisinde entegrasyon ve IT hizmetleri, network ve altyapı projeleri, yazılım geliştirme ve entegrasyon ile bu hizmetlere yönelik danışmanlık, kurulum, bakım, teknik destek ve iletişim hizmetleri, montaj ve teknik servis” alanında hizmet vermektedir. Firmamız gizlilik, bütünlük ve tüm fiziksel ve elektronik bilgi varlıklarını korumayı taahhüt etmektedir. Bilgi ve bilgi güvenliği gereksinimleri kurumsal hedeflerimiz ile aynı doğrultuda olacaktır. Firmamız yönetimi değişime açık, iyi eğitim almış, konusunda yetkin personel istihdamı sağlayacak ve sektör içerisinde rakiplerimizle rekabeti sağlayacak finansmanı sağlamak, yeterli donanım ve altyapıyı bulunduracaktır. Bu altyapı ve personel ile birlikte gerekli finansmanda sağlanacaktır. İş sürekliliği ve acil durum planları, veri yedekleme prosedürleri, virüslerden ve bilgisayar korsanlarından sakınma, erişim kontrol sistemleri ve bilgi güvenliği ihlal bildirimi temel faaliyetlerimizin temel taşlarını oluşturacaktır. Yapılan risk değerlendirmeleri sonucunda elde edilen açıklıklar ve tehditler bertaraf edilerek müşteri ve personelimizin bilgilerine güvenli erişim sağlanacaktır.

Ayrıca risk değerlendirmeleri sonucunda amaçlarımızı belirleyip bu amaçlarım başarılması için gerekli olan kaynaklar ve şartlar sağlanacaktır.

Bu politikayı gerçekleştirmek için başta çalışanlarımızın Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi şartlarını çalışma biçimi haline getirmelerini beklemekteyiz. Tüm personel ve belirli üçüncü tarafların Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile ilgili uygun eğitimleri alması sağlanacaktır.

Bilgi güvenliği ile ilgili uygulanabilir şartlar ve bu şartların getirdiği fırsatlar ve gereklilikler yerine getirilecek ve bu şartlar sürekli iyileştirilecektir. Ayrıca firmamızın, personelimizin ve tüm ilgili tarafların bu sisteme adaptasyonu sağlanacaktır.

Bilgi Güvenliği Politikamız yılda bir kez ya da firmamızla ilgili önemli değişikliklerin olması durumunda uygunluğunu, doğruluğunu ve etkinliğini sağlamak için yönetim ve birim sorumlularının katılımıyla gözden geçirilmekte ve güncelliği sağlanmaktadır.